Презентация про музей мадам тюссо на русском

Дата Автор ФаинаКомментарии (2)

У нас вы можете скачать "Презентация про музей мадам тюссо на русском" в TXT, LIT, FB2, isilo, CHM, DOC, DJVU, JAR, TCR, PRC, RTF, EPUB, LRF, HTML, МОВІ, AZW3, PDF! Музей Мадам Тюссо — это всемирно известный музей восковых фигур, который находится в Лондоне. During the French Revolution, Marie made death masks of royalty and decapitated revolutionaries. Похожие презентации Показать русском Презентация на тему: Куртис научил Мари тюссо восковой скульптуры. InMadame Tussauds wax museum moved to Marylebone Road, where he remains to this day, delighting visitors huge collection of unique wax. Здесь вы можете встретить великих исторических мадам и деятелей искусства. Когда в году Куртис умер, он завещал свою презентацию восковых фигур Мари. Her mother, after the death of her second husband, worked as a housekeeper at Phillip Curtis, master of Wax. Curtius taught Marie the art of wax modelling. She established her про permanent exhibition in Baker Street in Now Madame Tussauds wax museum is one of the one of the major tourist attractions in London. Here actors, film stars, pop-singers and sportsmen come face to face with famous politicians.

2 комментария на «Презентация про музей мадам тюссо на русском»